Szczegóły wiadomości

LM Wind Power za wywiad

01 grudzień 2014

Ochrona dłoni w sektorze odnawialnych źródeł energii: innowacyjna odpowiedź na potrzeby LM Wind Power.

 

Czy warto myśleć o BHP podczas prac na rzecz ekologii? Zdecydowanie tak! W branży energii ze źródeł odnawialnych występuje wiele bardzo ryzykownych sytuacji, zwłaszcza dotyczących dłoni. Jednak dynamiczne podejście do zapobiegania wypadkom umożliwia znaczne obniżenie ryzyka.

LM Wind Power wyróżnia się na tle innych podmiotów działających na rynku energii wiatrowej. – Już trzecią dekadę zajmujemy pozycję lidera w branży produkcji i dostaw łopatek do turbin wiatrowych, wspierając naszych klientów przemysłowych z całego świata, wyjaśnia Nils Mogensen, Starszy menedżer w dziale Globalnej doskonałości w zakresie BHP i ochrony środowiska w LM Windpower. Firma zawdzięcza swoje miejsce na podium m.in. swoim rozwiązaniami w zakresie BHP.

– Nasze zaangażowanie na rzecz ciągłego doskonalenia oraz jakości stale towarzyszy naszym zasadom dotyczącym zarządzaniu sprawami związanymi ze zdrowiem, bezpieczeństwem i środowiskiem. Tego właśnie oczekują nasi klienci, gdy odwiedzają nasze zakłady przed podjęciem decyzji. Dlatego właśnie zamierzamy wdrożyć do końca roku system zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy zgodny z normą OHSAS 18001 we wszystkich naszych zakładach. Dzięki temu firma będzie pionierem w sektorze energii ze źródeł odnawialnych.

Bezpieczeństwo i zdrowie pracowników jest zawsze na pierwszym miejscu dla LM Wind Power. Dlatego też oczywistym wyborem dla tej firmy było stosowanie środków ochrony indywidualnej oraz poleganie na sprawdzonym partnerze takim jak Mapa Professionnal w zakresie rozwiązań dotyczących ochrony dłoni. – Sprzedajemy doskonałe jakościowo produkty, znane ze swojej niezawodności, podkreśla Henri Gindre, Dyrektor ds. eksportu w firmie Mapa Professionnel. Nils Mogensen potwierdza: – Według naszych doświadczeń, produkty te w pełni zasługują na swoją reputację, podobnie jak obsługa klienta, która działa naprawdę sprawnie.

Zapewniamy ochronę dłoni praktycznie wszędzie

Dobra reputacja, nienaganna obsługa klienta... Czy to wszystkie składniki sukcesu? Jakie są inne mocne strony Mapa Professionnel? – Oferujemy szeroki wachlarz produktów i zawsze jesteśmy gotowi uczynić jeszcze więcej: zgodnie z naszym hasłem reklamowym, mamy rozwiązanie dla każdej pracującej dłoni, podkreśla Henri Gindre. Inaczej mówiąc, producent rękawic jest w stanie uwzględnić bardzo zróżnicowane potrzeby. – Pojedynczy punkt kontaktowy do każdego zastosowania oraz bez względu na lokalizację zakładów to bardzo ważna zaleta, przyznaje Nils Mogensen. Naszym głównym czynnikiem wyróżniającym jest to, że nasza produkcja musi być zlokalizowana w pobliżu zakładów przemysłowych. Dlatego jest dla nas bardzo pomocne, że Mapa Professionnel jest w stanie podążać za nami na całym świecie.

Problemy i rozwiązania

Jeśli chodzi o dostawy, zaspokojenie potrzeb ze strony LM Wind Power nie było prostym zadaniem. Firma działa w 8 krajach (Dania, Hiszpania, Polska, Kanada, USA, Indie, Chiny i Brazylia) na 3 kontynentach. Nie wspominając o potrzebie różnych środków ochrony dłoni. – Najtrudniejszym wyzwaniem było sprawienie, by nasze rękawice pasowały do różnych sytuacji oraz warunków zewnętrznych, przyznaje Nils Mogensen.

Droga od problemu do rozwiązania może być naprawdę krótka! – Po pierwsze, pomogliśmy naszym klientom w analizie wymaganych specyfikacji. Firma LM Wind Power dostarczyła próbki wszystkich wykorzystywanych substancji chemicznych do naszego centrum badawczo-rozwojowego, by umożliwić nam przeprowadzenie szeroko zakrojonych testów oraz zaproponowanie odpowiedniej rękawicy do każdego zastosowania, wspomina Henri Gindre. – Muszę przyznać, że firma Mapa Professionnel bardzo szczegółowo zbadała każdą sytuację i nie pominęła żadnego szczegółu, co zapewniło nam duży komfort, dodaje Nils.

Prekursor w sektorze energii ze źródeł odnawialnych

Spośród wszystkich zidentyfikowanych potrzeb, warto wspomnieć o rękawicach odpornych na przecięcie, ponieważ niektórzy robotnicy LM Wind Power pracują z włóknem szklanym na początku procesu produkcyjnego. – Jednakże nasza działalność wymagała także stosowania rękawic chemoodpornych w późniejszych fazach, takich jak ręczne formowanie kontaktowe oraz naprawy. W związku z tworzeniem form odlewniczych oraz stosowaniem żywicy i mieszanki między poliestrem i środkiem utwardzającym, poprosiliśmy firmę Mapa o opracowanie dla nas specjalnych rękawic, wyjaśnia Nils Mogensen. Mapa zrobiła dokładnie to, co co prosiliśmy, tworząc rękawicę powstrzymującą przenikanie przez 30 minut. Zwykle rękawice chemoodporne wytrzymywały zaledwie 5-7 minut, co stanowiło poważny problem, ponieważ nasze procesy produkcyjne nie pozwalały na żadne przerwy. Mapa Professionnel była jedynym producentem zdolnym do zaspokojenia naszej niestandardowej potrzeby. Zdecydowanie, istnieje rozwiązanie dla każdej pracującej dłoni.

Jeśli chodzi o ilości, Mapa Professionnel dostarczy blisko milion par rękawic do LM Wind Power. Za sprawą bogatej historii oraz wiedzy i doświadczenia w zakresie rękawicy chemoodpornych, termoodpornych oraz odpornych na przecięcie, jeden z liderów w zakresie środków ochrony dłoni odniósł ogromny sukces, oferując nowy poziom poziom ochrony w sektorze energii ze źródeł odnawialnych. Mamy nadzieję, że globalne i innowacyjne podejście firmy LM Wind Power zainspiruje także innych graczy w branży.

Kluczowe dane:

LM Wind Power

Ponad 166 000 łopatek do turbin wiatrowych od 1978 roku

5 122 pracowników

488 milionów EUR w 2013