Szczegóły wiadomości

Nowe rękawice Alto PLUS 260 - Odpowiednia ochrona chemiczna przed kompozytami

10 sierpień 2015

Produkt, który wie, jak przekonać wymagającego użytkownika. Opracowany przy współpracy z klientem Mapa Professionnel, przetestowany i zatwierdzony w rzeczywistych warunkach pracy.

Jego historia sięga roku 2014. LM Wind Power, lider na rynku produkcji i dystrybucji łopatek do turbin wiatrowych, zwrócił się do nas ze szczególną prośbą. „Podczas produkcji, pracownicy nakładają żywicę na bazę tekstylną, aby stworzyć strukturę łopatek. Ten kompozyt jest wylewany i dopasowywany na formie”, wyjaśnia Marie-Ariel Bouchez, Business Development Manager w Mapa Professionnel. „Potrzebowali specjalnych rękawic chroniących dłonie pracowników”. I tutaj napotkali problem, gdyż żadna oferta dostępna wówczas na rynku nie mogła uwzględnić wszystkich kryteriów LM Wind Power.

Wspólny projekt z LM Wind Power

Mapa Professionnel postanowił opracować rozwiązanie odpowiadające na potrzeby LM Wind Power. „Pomogliśmy naszemu klientowi w określeniu ich własnych specyfikacji, aby nasze centrum R&D mogło przeprowadzić szczegółowe testy i opracować dla nich odpowiednie rękawice dostosowane do ich potrzeb”, podkreśla Marie-Ariel Bouchez. Od tamtej pory, zespoły LM Wind Power używają tych rękawic a współpraca z Mapa Professionnel trwa nadal…

Czy to już koniec tej historii? Wcale nie! „Wiedzieliśmy, że na rynku istnieje popyt na tę ofertę”, podkreśla Marie-Ariel Bouchez. Oprócz przemysłu wiatrowego, kilka innych sektorów może okazać zainteresowanie nowymi rękawicami ALTO PLUS 260: samochodowy, aeronautyczny, stoczniowy i producenci sprzętu sportowego.

Te innowacyjne rękawice zapewniają wysoki stopień ochrony przed substancjami chemicznymi takimi jak żywica poliestrowa. „Rękawice ALTO PLUS 260, wykonane z naturalnego lateksu, są wzmocnione i grubsze (0,8mm) niż pierwotnie opracowana wersja. Alto Plus 260 zapewniają ochronę podczas wszystkich etapów produkcji kompozytów, wymagających kontaktu z żywicą, takich jak laminowanie ręczne czy formowanie wtryskowe”.

Dobry czas przenikania

Cecha, która wyróżnia te rękawice na tle innych, należących do tej samej kategorii, to bardzo dobry czas przenikania. „LM Wind Power miał okazję przetestować te rękawice, które wykazały odporność, która obecnie jest jeszcze lepsza dzięki zwiększonej grubości”. Innym atutem ALTO PLUS 260 jest połączona precyzja dotyku z elastycznością i komfortem. „Badanie, publikowane niedawno przez Europejską Agencję Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy (OSHA) wykazuje, że 70% obrażeń dłoni wynika z nienoszenia rękawic przez pracowników, a pozostałe 30% – z noszenia nieodpowiednich rękawic. Dlatego poświęcamy tak dużo uwagi tym sprawom”, wyjaśnia Marie-Ariel Bouchez.

Zaprojektowane z myślą o użytkownikach końcowych

Dzięki wkładce flokowanej bawełną, rękawice ALTO PLUS 260 dobrze wchłaniają pot. Wypustki sprawdzają się idealnie podczas manipulowania śliskimi przedmiotami. „Chwytność jest doskonała w środowisku chemicznym i mokrym”, podsumowuje Marie-Ariel Bouchez. Te rękawice, przetestowane w rzeczywistych warunkach pracy, sprawdziły się doskonale. Wybór LM Wind Power wydaje się więc oczywisty.

obraz © LM Wind Power

Ochrona chemiczna - Alto 260 - packshot
Chemiczne
Dobry kompromis pomiędzy manualnością i ochroną chemiczną przy długotrwałym ...