Rękawiczki jednorazowe są powszechnie stosowane w całym świecie zawodowym jako środek ochrony, ponieważ są niezbędne dla optymalnej higieny. Mimo iż nie zapewniają odporności na przecięcie, temperaturę ani przebicie, są ważne dla pracowników, którzy potrzebują szybkiej i łatwej warstwy ochronnej.

MAPA PROFESSIONAL przedstawia najnowszy model w swoim asortymencie: SOLO BLACK 935, czarna rękawiczka jednorazowa, chroniąca dłonie przed potencjalnie niebezpiecznymi lub nieoczekiwanymi substancjami (żywność, zabrudzenia, plamy), z którymi mogą zetknąć się pracownicy.

Rękawiczki te, wykonane z materiałów nitrylowych i winylowych, zapewniają optymalną ochronę dłoni. Cienkie i elastyczne, zapewniają dobrą czułość na opuszkach palców. Oferują również optymalny komfort i zręczność, a mankiet z koralikami umożliwia łatwe zakładanie.

Czarny kolor pomaga zidentyfikować potencjalnie niebezpieczną substancję i ogranicza widoczność plam. Ułatwia również odróżnienie dłoni od przedmiotu.

Te bezlateksowe rękawiczki, zalecane dla osób uczulonych na lateks, zmniejszają reakcje alergiczne.

Nie zawierają również pudru i występują w wersji pasującej na obie ręce.

Dostępne w rozmiarach od 6 do 9.

Rękawiczki SOLO BLACK 935 są dopuszczone do kontaktu z żywnością i nadają się do każdego rodzaju pracy z żywnością, z wyjątkiem żywności zawierającej tłuszcze, zgodnie z rozporządzeniem europejskim 1935/2004/WE i rozporządzeniem Komisji nr 10/2011/UE w sprawie tworzyw sztucznych.

Sprawdź tabelę zgodności z żywnością tutaj

Te uniwersalne rękawiczki nadają się doskonale do szerokiego zakresu zadań i zawodów, takich jak przemysł spożywczy i usługi, motoryzacja, transport, kosmetyki, majsterkowanie, sprzątanie, budownictwo i wiele innych!

MAPA PROFESSIONAL pomaga w prawidłowym zdejmowaniu rękawiczek jednorazowych.

Należy pamiętać o następującej zasadzie: rękawiczka na rękawiczce, skóra na skórze, aby nie zanieczyścić się zabrudzonymi rękawiczkami:

Ścisnąć rękawiczkę w okolicy nadgarstka i zdjąć ją z dłoni, nie dotykając skóry.

Powoli wywinąć ją na lewą stronę.

Przytrzymać ją w dłoni w rękawiczce.

Wsunąć palce bez rękawiczki pod mankiet drugiej rękawiczki, uważając, aby nie dotykać zewnętrznej strony.

Oderwać ją i zdjąć.

Po zdjęciu rękawiczek wrzucić obie rękawiczki do odpowiedniego pojemnika na odpady. Dokładnie umyć lub zdezynfekować ręce.

Dacă nu știți cum să folosiți în mod corect mănușile de unică folosință, vă puteți pune în pericol din greșeală.  Această operațiune ar trebui să vă asigure protecția și siguranța față de orice tip de contaminare încrucișată.

Nu refolosiți mănușile de unică folosință; acestea nu sunt refolosibile.

 

Więcej aktualności