Wygoda i możliwość swobodnego poruszania palcami to cechy rękawic bardzo ważne dla wszystkich pracowników, którzy muszą z nich korzystać. Najwyższy komfort użytkowania i możliwość sprawnego poruszania palcami pozwalają ograniczyć zmęczenie dłoni do minimum.

Aby sprostać potrzebom naszych klientów, eksperci ds. badań i rozwoju w Mapa Professional opracowali nową gamę ultralekkich rękawic.

Rękawice ULTRA COMFORT zapewniają komfort na znakomitym poziomie, optymalną oddychalność i doskonałą zręczność.

Jakie korzyści zapewnia użytkownikowi seria Ultra Comfort?

WYSCIÓŁKA O GĘSTOŚCI SPLOTU 18

Nasze rękawice posiadają wyściółkę wykonaną z zaawansowanej technologicznie dzianiny o gęstości splotu 18, co zapewnia użytkownikowi poczucie lekkości, doskonały całodzienny komfort i swobodę ruchu. Dzięki większej liczbie oczek na cal oraz wysokiej jakości przędzy technicznej nasze rękawice lepiej dopasowują się do kształtu dłoni, zapewniając efekt drugiej skóry. Taka wyściółka rękawicy o gęstszym splocie jest bardziej elastyczna i pomaga zmniejszyć zmęczenie dłoni

 

SPECJALNA DZIANINA TECHNOLOGICZNA

TECHNIKA POWLEKANIA – OWIJANIA PRZĘDZY

Technika ta stosowana jest w celu ograniczenia podrażnień skóry wywoływanych przez cięte włókna techniczne. Owinięcie szorstkich włókien przyjemniejszą dla skóry przędzą zapewnia optymalny komfort.

TECHNIKA SPLOTU

Ta technika stosowana jest dla zapewnienia lepszego komfortu wewnątrz rękawicy. Pozwala nam to ustrukturyzować dziany wzór: używając dwóch nici możemy skierować najdelikatniejszą przędzę do wnętrza rękawicy, a techniczną przędzę na stronę zewnętrzną. Pilnujemy, żeby ze skórą stykały się tylko najdelikatniejsze włókna.

Oprócz wygody, nasza seria Ultra Comfort oferuje użytkownikom dwie inne główne korzyści.

SWOBODA WYKONYWANIA RUCHÓW

Doskonała zręczność opuszek palców i wysoka elastyczność bez kompromisów w zakresie trwałości dzięki elastycznej cienkiej wyściółce.

ODDYCHALNOŚĆ 

Równowaga między bardzo cienką wyściółką a powłoką z mikropianki nitrylowej zapewnia dłoni użytkownika pełną oddychalność. Dzięki bezszwowej dzianinie i przewiewnej części grzbietowej rękawica zapewnia doskonałą wentylację.

Jakie rękawice do zastosowań mechanicznych oferujemy w serii Ultra Comfort?

Dążymy do tego, aby oferować klientom najlepsze rozwiązania mające zapewniać pracownikom bezpieczeństwo, dlatego w kwestii ochrony przed przecięciem nie pozwalamy sobie na żadne kompromisy. Nasze rękawice robocze do prac precyzyjnych zapewniają ochronę przed przecięciem na poziomie od A do D zgodnie z normą ISO.

ULTRANE 681:  ultralekka rękawica mechaniczna do prac ogólnych.

KRYTECH 692, 693 & 694: rękawice zapewniające wyższy poziom odporności na przecięcia.

Posiadają dobrze widoczną żółtą wyściółkę, która sprawia, że ręce pracownika są widoczne z daleka w każdych warunkach, zwłaszcza przy słabym oświetleniu.
Zwiększa to bezpieczeństwo w branżach, które wymagają lepszej widoczności i dodatkowych środków bezpieczeństwa.

Rękawice charakteryzują się również dodatkową trwałością i ochroną dzięki wzmocnieniu pomiędzy kciukiem a palcem wskazującym. Zwiększa to produktywność i obniża koszty.

DODATKOWE KORZYŚCI

Wszystkie rękawice z serii Ultra Comfort są kompatybilne z każdym rodzajem ekranów dotykowych i nadają się do jednokrotnego prania w temperaturze 40°.

Seria Ultra Comfort idealnie nadaje się do szerokiego zakresu zastosowań i branż działających w środowisku suchym lub lekko zaolejonym.

 

Sprawdź je!

Kontakt

W przypadku pytań dotyczących kwestii handlowych związanych z naszymi produktami lub w razie potrzeby uzyskania bardziej technicznych informacji na temat produkowanych przez nas rękawic i ich zastosowań prosimy o wypełnienie jednego z poniższych formularzy kontaktowych.

Więcej aktualności

Solo Black 935

Nowość w asortymencie produktów jednorazowych