Zapewniają optymalną zręczność, komfort i trwałość!

W niektórych specyficznych środowiskach produkcyjnych wyładowania elektrostatyczne mogą uszkodzić wrażliwe urządzenia elektroniczne. Aby zminimalizować występowanie wyładowań elektrostatycznych, pracownicy muszą nosić rękawice ochronne ESD do obsługi tych urządzeń.

Należy pamiętać, że dla pełnej ochrony rękawice ESD muszą być połączone z odpowiednią odzieżą rozpraszającą i obuwiem oraz uziemiającą taśmą na nadgarstku zapewniającą stałe uziemienie.

Nowością w asortymencie ESD jest wysokiej jakości rękawica Ultrane 544 produkowana z przędzy przewodzącej i powłoki nitrylowej z pianki, która zapewnia ochronę obsługiwanych produktów. Rozprasza elektryczność statyczną podczas wykonywania  precyzyjnych i powtarzalnych zadań, aby uniknąć wyładowań elektrostatycznych we wrażliwych urządzeniach elektronicznych, jednocześnie zapewniając ochronę przed pyłem i zanieczyszczeniem cząstkami stałymi.

Stanowi również połączenie potrzeby ochrony przed wyładowaniami elektrostatycznymi z oczekiwaniami w odniesieniu do bezpieczeństwa przy zachowaniu optymalnego komfortu i elastyczności.

Rękawica jest ledwo wyczuwalna dla operatora, ponieważ jej wyjątkowa grubość 15 stanowi o doskonałej zręczności podczas wykonywania prac manualnych. Zapewnia dobrą wymianę powietrza dzięki powłoce, która umożliwia świetną kontrolę pocenia.

Jej jasnoszary kolor pozwala dostrzec zabrudzenia i uniknąć zanieczyszczeń.

Rękawica nie zawiera silikonu, nie zawiera DMF i można ją prać 1 raz w temperaturze 40°.

Ponadto, jak to zazwyczaj się dzieje podczas pracy przy montażu elektroniki, pracownicy muszą korzystać z ekranów przemysłowych, smartfonów lub tabletów, natomiast rękawice Ultrane 544 doskonale działają z ekranami dotykowymi.

Nie ma potrzeby zdejmowania rękawicy, aby wejść w interakcję z jakimkolwiek urządzeniem dotykowym. Ponadto wszelkie właściwości zapewniające możliwość pracy z ekranem dotykowym utrzymują się nawet po praniu.

Czy wiesz, że...

Z uwagi na to, iż dotychczas nie określono normy dotyczącej rękawic ESD, w firmie MAPA PROFESSIONAL postanowiliśmy wykorzystać odniesienie do normy EN 16350 (dla rękawic ATEX), aby ocenić właściwości rozpraszające naszych rękawic. Wymagania tej normy są bardzo surowe, w związku z czym rękawice zgodne z normą EN 16350 będą także odpowiednie do obsługi urządzeń elektronicznych.

Ultrane 544 nadają się dla następujących gałęzi przemysłu: elektronika, motoryzacja, lotnictwo, urządzenia AGD. Dotyczy to zarówno procesów produkcyjnych, jak i konserwacyjnych.

ESD 524-544

Specjalnie zaprojektowanedo ochrony urządzeń elektronicznych przed wyładowaniamielektrostatycznymi (ESD)Pobierz (PDF - 899 kb)

Kontakt

If you would like to ask us a commercial question about our products or if you would like to have more technical information about our gloves and their use, please fill out one of the forms proposed below.

Więcej aktualności